10 Piece Knife Set + Knife Case - KNIFESET10
In Stock
48 Hour
  • Product Information
    • 10 Piece Knife Set And Heavy Duty Knife Case
    • Our Mid Range Knife Set Containing The Small And Large Knives And Accessories For Kitchens
    • Set Includes A Peeler, 2.5" Turning Knife, 3" Pairing Knife, 4" Serrated Tomato Knife, 8" Chef Knife, 5" Rigid Boning Knife, 6" Flexible Filleting Knife, 10" Slicing Knife, 8" Flexible Palette Knife And 10" Sharpening Steel In A 16 Knife Case
    • Age Restricted Product; Not For Sale To Persons Under The Age Of 18
  • More Information
  • Weight Each:3.30
    Length Each:0.51
    Width Each:0.45
    Height Each:0.16
    Weight Pack:0.00
    Length Pack:0.00
    Width Pack:0.00
    Height Pack:0.00
  • Stocks
  • Catering Appliances UK Warehouse:23
  • Reviews
  • This product hasn't received any reviews yet.
10%
off
Create an account and get 10% off when you book a purchasing review with us today