10 Piece Colour Coded Knife Set + Knife Case - KCASECOL10
In Stock
48 Hour
  • Product Information
    • And 8" White Palette Knife, 8" White Serrated Bread Knife, 10" Red Chef Knife, 12" Yellow Serrated Slicing Knife And In A 16 Compartment Knife Case
    • 10 Piece Knife Set And Heavy Duty Knife Case
    • Set Includes A 4" Brown Vegetable Knife, 4" Green Vegetable Knife, 5" Red Rigid Boning Knife, 6" Blue Flexible Filleting Knife, 8" Green Chef Knife, 8" Brown Chef Knife
    • Age Restricted Product; Not For Sale To Persons Under The Age Of 18
  • More Information
  • Weight Each:3.43
    Length Each:0.56
    Width Each:0.46
    Height Each:0.07
    Weight Pack:0.00
    Length Pack:0.00
    Width Pack:0.00
    Height Pack:0.00
  • Stocks
  • Catering Appliances UK Warehouse:35
  • Reviews
  • This product hasn't received any reviews yet.
10%
off
Create an account and get 10% off when you book a purchasing review with us today